KÜNEFEST

Hakkımızda

Hakkımızda

“Hatay’ın mirası festivale dönüşüyor” sloganı ile tüketicisi ile buluşan Künefest markası’nın öyküsü, 2006 yılında Güney Grubu aile bireylerinin Hatay Devleti Meclis binasını devralması ile başlar...

1920’li yılların sonlarında, Fransız Mimar Leon Beonbenjuda tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen bu ilginç bina, Empire sineması olarak hizmet verdiği yılların ardından, önce Hatay Devleti Meclis Binası, sonrasında Hatay’ın Türkiye’ye katılması ile Gündüz Sineması olarak hizmet verdi.

1980 yıllardan başlayarak harab olmaya yüz tutan bu kadim bina, Güney ailesinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Hatay’a kazandırılmasının ardından Meclis Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet vermeye başladı.

Başlangıçta sanatseverlerin fuaye alanında aldıkları hizmet, 2014 yılındaTürkiye’nin ilk ev künefesi temalı markası olan ve adını bulunduğu binadan alan “Meclis Künefe “markası ile lezzetseverler ile buluştu.

Tereyağı ve taze peynirin buluştuğu enfes geleneksel ev künefesinin lezzeti, Hatay’ın sakinleri ve ziyaretçilerinin vazgeçilmezi haline geldiği 2016 yılının ardından ilk şubesi Florya ile İstanbul’lularla buluştu.

Hatay’da Meclis Künefe olarak bilinen bu sıradışı lezzet, menüsüne ilave ettiği pek çok yerel ve ulusal tat ile sonraki şubelerinde yoluna Künefest Markası ile devam etti.

Coğrafik çıkışı Hatay olarak tescil edilen künefenin “Antakya Künefesi” orijinal reçetesi ile tescilli olarak sunan Künefest, Güneyler Grubun bir markası hayatına devam etmektedir.

Her zaman “Taze,sıcak ve çıtır” olarak servis edilen geleneksel künefe ve beraberindeki Hatay Mutfağının seçkin lezzetlerini deneyimlemek üzere şubelerimize bekleriz.